ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Wytyczanie trasy

Korzystając z interaktywnych lokalizatorów dostępnych w serwisie Wyznacz.pl możemy łatwo, bardzo szybko i precyzyjnie wytyczyć i przeanalizować trasę z jednego miejsca do drugiego. Załadowane w pamięci podobnych urządzeń mapy opierają się na informacjach pobieranych od satelitów krążących nad Ziemią, toteż są one na bieżąco aktualizowane i dokładne.

Wytyczanie trasy rozpoczynamy od wpisania nazwy lokalizacji początkowej i lokalizacji docelowej – znajdziemy dla nich dwa osobne pola w głównym oknie wyszukiwania. Jeśli interesują nas również konkretne miejscowości pośrednie – możemy sprecyzować je w osobnych oknach. Przed wyszukiwaniem warto również określić czy interesuje nas trasa najkrótsza, czy też najszybsza – lokalizator wskaże nam wówczas odpowiednie do tych kryteriów drogi.

O ile nasza trasa jest zawężona do niewielkiego obszaru w ramach jednej miejscowości, możemy uściślić nasze wyszukiwanie również o informację czy będziemy poruszać się pieszo, czy też samochodem. Trasa dla pieszych zostanie poprowadzona zwykle możliwie najbliżej linii prostej łączącej dwa punkty na mapie, będzie więc uwzględniała wszelkie możliwe drogi, dróżki, przejścia podziemne, kładki i ulice jednokierunkowe, nie znajdziemy na niej jednak dróg szybkiego ruchu ani autostrad, gdzie ruch pieszych jest wzbroniony. Trasa przejazdu samochodem nie będzie zaś uwzględniała zamkniętych dla ruchu kołowego deptaków, placów, czy dróg jednokierunkowych zorientowanych w niewygodną dla nas stronę, dlatego też warto wymienić to kryterium w początkowej fazie wytyczania trasy – unikniemy dzięki temu wskazówek nieadekwatnych do naszego sposobu poruszania się.