ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Chorwacja 2024 dojazd

Do północnych wybrzeży Chorwacji możemy dotrzeć z Polski w przeciągu jednej doby – Warszawę od Splitu dzieli niespełna 1,5 tys. km, które w najszybszym wariancie przejedziemy w ok. 15 godzin. Będzie on przebiegał przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację, gdzie zarówno najszybsza, jak i najkrótsza trasa rysują się bardzo blisko linii prostej łączącej Polskę i Chorwację.

Najwygodniejszym miejscem do przekroczenia granicy będzie Ciszyn, stąd trafimy bowiem na drogę europejską E462 (czeską autostradę nr 1), którą dojedziemy do Brna przez Ostravę i Olomouc. Stąd udamy się na południe drogą E461 przechodzącą od granicy austriackiej w autostradę A5 – wygodna i bardzo szybka trasa biegnie niemal prostą linią obok Wiednia, zakręcając w okolicach Ilz w stronę Gratz, gdzie musimy odnaleźć zjazd na autostradę A9 (E57), biegnącą dalej na południe aż do Leibnitz i słoweńskiego Mariboru. Całe terytorium Słowenii pokonamy jadąc dwiema autostradami – do Mariboru A1, od Mariboru do granicy chorwackiej w Gornji Macelj drogą z oznaczeniem A4. Od wybrzeża dzieli nas jeszcze przejazd autostradą A2 do Zagrzebia i dalej drogą A1 do Brinje.

Trasa najszybsza jest również najdroższą opcją dojazdu na chorwackie wakacje – większość autostrad w Czechach, Austrii i Słowenii wymaga opłat, konieczne będzie również zakupienie winiet upoważniających nas do poruszania się po drogach tych krajów.

Trasa tańsza może trwać nawet do kilku godzin dłużej, omija bowiem płatne autostrady i przebiega zwykle drogami ekspresowymi lub lokalnymi. Podróż najlepiej będzie rozpocząć w Zwardoniu, skąd powinniśmy udać się drogami E462 i E75 w kierunku czeskiej Žyliny. Trasą E75 dotrzemy do autostrady D1, którą możemy dojechać do Bratysławy i tu zjechać na autostradę D2 w kierunku przejścia granicznego w miejscowości Rajka. Sporą część terytorium Węgier pokonamy za darmo drogą M15, przechodzącą za miejscowością Mosonudvar w drogę nr 86, którą musimy kierować się w kierunku Lendavy, gdzie przekroczymy granicę węgiersko-chorwacką. Na południe możemy udać się drogą podmiejską 209 do Čakovca, dalej zaś drogami nr 35, 1 i 23.