ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Odległości drogowe

Korzystając z lokalizatora online możemy bardzo dokładnie prześledzić nie tylko trasę z jednego punktu do drugiego, ale również odległości drogowe pomiędzy dwiema interesującymi nas lokalizacjami. Ich rzetelność i adekwatność do rzeczywistego stanu rzeczy gwarantuje fakt, iż mapy załadowane w tego typu narzędziach internetowych są oparte na obrazach wysyłanych przez satelity i regularnie aktualizowane, a przez to uwzględniają zmiany w drogowej infrastrukturze i krajobrazie danego obszaru.

Precyzja, z jaką lokalizator wskaże nam odległości drogowe pomiędzy rozmaitymi miejscami, zależy od narzuconych w głównym oknie wyszukiwania kryteriów. Jeśli w polach określających lokalizację początkową i końcową podamy nazwy miast, otrzymamy zwykle informację o ilości kilometrów dzielącej administracyjne granice obu miejscowości; jeśli zaś w owych polach wpiszemy dokładne adresy z nazwami ulic i numerami budynków, lokalizator wskaże nam odległość „od drzwi do drzwi”, będzie to więc kalkulacja bardzo precyzyjna, uwzględniająca nie tylko kilometry, ale również metry.

Ważnym kryterium jest również rodzaj odległości, jaka nad interesuje – jeśli wybierzemy dystans drogą lotniczą, otrzymamy symulację drogi biegnącej między dwoma żądanymi punktami w linii prostej; zupełnie inaczej wyglądać będą wyniki dla wyszukiwania odległości dla samochodów, wówczas lokalizator przeanalizuje bowiem ilość kilometrów wzdłuż istniejących elementów infrastruktury (dróg gminnych, miejskich, szybkiego ruchu, autostrad itp.). Jest to wyszukiwanie o wiele bardziej dokładne, a podawane wyniki opiewają zawsze na dużo więcej kilometrów niż w przypadku trasy lotniczej.

W każdym wypadku trasy pokazywane są podobnie – w postaci grubej linii przebiegającej na mapie satelitarnej pomiędzy dwoma punktami. W przypadku odległości drogowych przy powiększaniu mapy będziemy mogli prześledzić dokładny przebieg naszej trasy konkretnymi ulicami i drogami, których nazwy bądź numery będą widoczne pod kolorową (najczęściej czerwoną) linią lub tuż obok niej.