ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Jak dojadę Poznań

Centrum Poznania obiega niemal w całości droga o klasie wojewódzkiej – pełni ona rolę obwodnicy, urywając się jedynie w okolicach Jeziora Maltańskiego.  Na północy owa arteria, oznaczona numerem 11, przechodzi w tzw. Szosę Poznańską, którą dotrzemy do Obornik, a dalej do Piły, Szczecinka i Koszalina – jest to najwygodniejsza trasa łącząca miasto z wybrzeżem. Na południowym-wschodzie droga nr 11 została rozbudowana w trasę szybkiego ruchu aż do miejscowości Kórnik, dalej zaś – na powrót jako zwykła droga wojewódzka – biegnie do Środy Wielkopolskiej, a w okolicach Miąskowa zbacza na południe w kierunku Jarocina.

Wzdłuż południowych granic Poznania przebiega autostrada A2 pełniąca rolę trasy europejskiej; łączy ona zachodnie przejście graniczne w Świecku z Warszawą, mijając takie miejscowości, jak Nowy Tomyśl, Konin, Stryków, czy Żyrardów – dzięki tej arterii z Poznania możemy szybko i wygodnie przedostać się zarówno do stolicy, jak i do granicy z Niemcami. Jedna z północnych „odnóg” autostrady – droga ekspresowa S11 – łączy bezpośrednią arterią dwie podpoznańskie miejscowości: Głuchowo i Sady.

Na szybkie połączenie możemy liczyć także pomiędzy Poznaniem a Gnieznem, do którego prowadzi droga ekspresowa S5; z północnej części miasta dostaniemy się na nią drogą wojewódzką nr  92, zaś z południa najłatwiej dojechać obwodnicą.

Droga obwodowa Poznania jest niestety dosyć starą i wąską arterią, toteż w godzinach szczytu ruch rzadko odbywa się tu płynnie. Największe utrudnienia występują na ulicach Jana Pawła II i Podwale, biegnących wzdłuż Jeziora Maltańskiego. Na przepustowość i jakość nawierzchni nie można z kolei narzekać w przypadku poznańskiego odcinka autostrady A2 – powstał on w przeciągu ostatniego dziesięciolecia, toteż jest jedną z najnowocześniejszych dróg w Polsce.