ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Gdzie na weekend 2024

Planując weekendową wycieczkę musimy liczyć się z czasem, toteż najprościej wytyczyć jej szlak w Polsce – z południa na północ możemy przejechać ją w kilka godzin, toteż nasze miejsce zamieszkania nie wyklucza wyprawy w praktycznie żaden zakątek kraju.

Od wielu lat prawdziwą mekką weekendowych wyjazdów jest Zakopane, do którego warto zajrzeć choćby na kilka godzin. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą wybrać się w Tatry, pod których zbocza łatwo dojedziemy busami i konnymi wozami – już sama przejażdżka może okazać się sporą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych turystów. Zakopane jest jednak również wspaniałym miejscem na nieco mniej wymagające kondycyjnie spacery i spotkanie z malowniczą kulturą Podhala, której najpyszniejsze aspekty czekają na nas w licznych karczmach rozsypanych w okolicach Krupówek. Nieco mniej zatłoczoną alternatywą dla Zakopanego może być Karpacz w Karkonoszach, gdzie – niezależnie od kondycji – wybierzemy się na Śnieżkę, w każdej porze roku mogąc liczyć na wspaniałe wrażenia po drodze i spektakularne widoki na szczycie.

Dla tych, którzy wolny czas wolą spędzać nad morzem, doskonałym pomysłem na weekendowy wypad może stać się wycieczka na rozrywkowy Hel z jego najbardziej znanymi kurortami w Chałupach, Juracie i Jastarni, gdzie w dzień możemy podziwiać najbardziej spektakularną mierzeję Polski i zjeść świeżą rybę w jednej z licznych smażalni, a wieczorem zabawić w jednym ze znanych helskich lokali lub szybko przedostać się do Trójmiasta. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni czeka na nas cała gama wielkomiejskich rozrywek, a z drugiej strony – sporo pięknych i rzadko uczęszczanych zakątków spacerowych przy plażach i w otaczających je lasach.

Jeśli zaś weekend wolelibyśmy spędzić nas jeziorem, kierunkiem przychodzącym na myśl jako pierwszy będą zwykle Mazury; rozsypane w tym magicznym regionie miasteczka przyciągają nawet poza sezonem żeglarskim swoją spokojną atmosferą i brakiem pośpiechu, są więc doskonałym miejscem na wypoczynek po tygodniu pracy lub szkoły.

O ile mieszkamy w mieście z łatwym dostępem do lotniska, możemy pozwolić sobie również na drobne szaleństwo w postaci weekendowego wypadu do naszych sąsiadów – od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczoru zdążymy dostać się np. do Berlina, Pragi, Budapesztu, czy Lwowa. O ile uda nam się zorganizować podróż w dobrej cenie, wykupienie jednego lub dwóch noclegów w każdym z tych miast to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu euro, toteż cena naszej wycieczki może zamknąć się w 400-600 zł za osobę.