ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Gdzie na wakacje 2024

Planując wakacje Polacy nadal najczęściej wybierają rodzime wybrzeże Bałtyku – przyciąga tu krótki dystans, niższe od zachodnioeuropejskich ceny i poczucie bezpieczeństwa, jakie daje obracanie się we własnej kulturze i strefie językowej. Najpopularniejszym kierunkiem jest Władysławowo z jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce i wieloma atrakcjami turystycznymi, jakie sprostają gustom zarówno dorosłych, jak i najmłodszych turystów: na zwiedzających czeka tu m.in. Wieża Widokowa w Domu Rybaka, Latarnia im. Żeromskiego, czy Ocean Park, który możemy zwiedzić z pociechami w wakacje 2014. Rodzinne wczasy doskonale wypadną również np. w Mielnie, czy Łebie, gdzie w czasie sezonu letniego na plażach będziemy mieli okazję skosztować sportów wodnych (m.in. jazdy skuterami, czy winsurfingu), jak i mile spędzić czas na rozmaitych festiwalach i w wesołych miasteczkach. Podobne wyjazdy organizujemy zwykle sami, toteż koszt tygodniowego pobytu rzadko przekracza 1 tys. na osobę.


Wśród destynacji zagranicznych godną polecenia jest Chorwacja, w której obok malowniczych plaż z krystalicznie czystą wodą znajdziemy również fascynujące parki narodowe (m.in. Jeziora Plitwickie, czy Wyspa Krka), jak i architektoniczne perełki Dubrovnika i Zadaru. Równie dużą popularnością cieszy się Grecja kusząca znakomitą kuchnią, piaszczystymi plażami, gwarantowaną pogodą oraz bogatą historią zaklętą w ciekawe zabytki i muzea. Zarówno Chorwacja, jak i Grecja oferują atrakcyjne wczasy za rozsądne ceny, toteż prawdopodobnie i w 2014 roku znajdą się w czołówce najczęściej wybieranych miejsc na wakacje – tygodniowy pobyt kosztuje tu od 1,5 tys. do 3 tys. zł za osobę.

Turyści o nieco zasobniejszych portfelach wybiorą prawdopodobnie Włochy (te – zależnie od regionu – mogą również okazać się bardzo konkurencyjne cenowo wobec wczasów nad polskim morzem) oraz Hiszpanię i Turcję. W pierwszych dwóch możemy liczyć na wypoczynek w błogiej atmosferze śródziemnomorskiej sjesty, tętniące życiem kurorty i moc atrakcji sportowych na plażach zaliczanych do najpiękniejszych na świecie; zarówno we Włoszech, jak i Hiszpanii możemy wybrać spokojniejsze miejsca doskonałe na rodzinne wakacje lub kosmopolityczne ośrodki przyciągające młodych ludzi z całego świata, każdy ma więc szansę wypocząć tu zgodnie ze swoim gustem. W Turcji z kolei obok świetnie przygotowanych kurortów i rozkosznie ciepłego morza oblewającego długie, szerokie plaże wypełnione złocistym piaskiem czeka na nas także fascynujące spotkanie z orientem w formie przystępnej dla mieszkańców zachodniej i północnej Europy. Na wakacje w jednym z tych regionów musimy zaplanować 2-6 tys. zł, w zależności od standardu zakwaterowania, jaki wybierzemy.  

Od kilku sezonów niesłabnącą popularnością cieszy się również Egipt – jest on miejscem szczególnie atrakcyjnym dla rodzin z małymi dziećmi, oferując komfortowy wypoczynek w kurortach, gdzie turyści mogą liczyć na wszelkie wygody na wyciągnięcie ręki, a przy tym możliwość zwiedzenia najciekawszych pomników północno-afrykańskiej kultury. Jeśli uda nam się trafić na dobrą ofertę last minute, tygodniowy urlop możemy spędzić tu już za ok. 2 tys. zł, zaś regularne ceny plasują się zwykle w przedziale od 2,5 do nawet 10 tys. zł za osobę.

 

Sprawdź oferty na wakacje 2014 w naszym serwisie Wycieczka.pl