ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Hiszpania 2024 dojazd

Dojazd samochodem z Polski do południowego wybrzeża Hiszpanii stanowi nie lada wyczyn – oba kraje dzieli ponad 3 tys. km, stąd też na podróż trzeba zaplanować co najmniej półtorej doby, o ile oczywiście pod uwagę weźmiemy trasę najszybszą; trasa najkrótsza (licząca najmniej kilometrów), ale przebiegająca mniejszymi drogami, może zająć nam nawet dwa dni.

Najpopularniejsza trasa przebiega przez Niemcy i Francję; przejazd przez Czechy pozwala co prawda zaoszczędzić kilkadziesiąt kilometrów, Niemcy oferują jednak doskonałe autostrady, którymi przedostaniemy się sprawnie przez cały kraj w przeciągu kilkunastu godzin. Przejście graniczne najlepiej przekroczyć w Görlitz, skąd autostradą dojedziemy do Drezna. W okolicach miasta Chemnitz będziemy musieli opuścić drogę nr 4 i odnaleźć autostradę nr 72 (drogę europejską 441), którą dojedziemy do Köditz, gdzie zjedziemy na autostradę nr 9 (E51). Po ok. 200 km zjeżdżamy na autostradę A6 w okolicach Nürbergu i pokonujemy nią podobny odcinek do Heidelbergu. Stąd autostradą A5 pojedziemy na południe do przejścia granicznego w Ottmarsheim.

Na terenie Francji będziemy poruszać się w pierwszej kolejności autostradą A36 od Mulhouse do Beaune – jest to odcinek ok. 250 kilometrowy. Dalej skręcimy w drogę A31 przechodzącą w autostradę A6 biegnącą prostopadle na południe m.in. przez Lyon. W miejscowości Orange zjedziemy na autostradę A9 biegnącą w kierunku zachodnim – dotrzemy do Francuskiej Riwiery, gdzie miniemy m.in. miasta Montpellier, Béziers, Narbonne i Le Boulou. Hiszpańską granicę przekroczymy w miejscowości Le Perthus, skąd tą samą drogą (z oznakowaniem N-11) dotrzemy do Figueres będącego wygodnym węzłem komunikacyjnym Hiszpańskiej Riwiery – możemy kontynuować swoją podróż w kierunku południowym wygodną autostradą biegnącą wzdłuż wybrzeża aż do Walencji.

Podróżując w północne rejony Hiszpanii trasę na terenie Niemiec możemy zachować w bardzo podobnym kształcie, zmianie ulegnie jednak przejazd przez Francję – granicę najlepiej przekroczyć w okolicach St. Arnual i udać się dalej drogą A320 do Freyming-Marlebach. Dalej pojedziemy autostradą A4 przez Metz i Reims aż do Paryża, a później autostradą A10 w kierunku południowym aż do Bordeaux – stąd autostrada A63 poprowadzi nas w kierunku wybrzeża aż do hiszpańskiej granicy w okolicach Irun.