ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Ceny w Bułgarii

Koszty utrzymania w Bułgarii należą obecnie do najniższych w Europie – żyje się tu taniej niż m.in. w Czechach, czy w Polsce. Jednostką płatniczą jest tu lew bułgarski (BGN) stanowiący równowartość ok. 2 PLN.

Ceny paliw
Ceny paliw w Bułgarii są bardzo zbliżone do polskich: litr benzyny bezołowiowej 95 kosztuje ok. 2,60-2,80 BGN, benzyny 98 2,70-2,90 BGN, a olej napędowy ok. 2,60-2,70 BGN. Litr gazu to koszt 1,15-1,30 BGN.

Ceny produktów spożywczych
Produkty spożywcze kupowane w dyskontach, hipermarketach lub na targach wypadają taniej niż w Polsce: chleb zakupimy tu za ok. 1 BGN, litr mleka za ok. 2 BGN, a kilogram pomidorów za ceny od 1,10 BGN do 1,90 BGN. Ceny alkoholi pozostają na tym samym lub niższym poziomie, co w Polsce. Najtaniej swoich zakupów dokonamy w sklepach dyskontowych (np. Cybo, Penny, Kaufland).

Ceny w restauracjach
Ceny posiłków w restauracjach bywają wyższe w miejscowościach turystycznych, zaś w mniejszych miastach w głębi kraju pozostają bardzo atrakcyjne: skromny obiad zjemy tu już za 3,5 BGN, a w średniej klasy restauracji za dwudaniową kolację z napojem zapłacimy 10-14 BGN. W nadmorskich kurortach w okresie wakacyjnego szczytu koszty obiadu mogą wzrosnąć do ok. 15-20 BGN, a za drinki zapłacimy ok. 5 BGN.

Noclegi
W okresie wakacyjnego szczytu ceny noclegów w miejscowościach nadmorskich bywają nawet dwukrotnie wyższe niż na wiosnę lub jesienią – dwuosobowy pokój w trzygwiazdkowym hotelu trudno będzie wówczas znaleźć za mniej niż 30 BGN. W mniejszych miejscowościach noclegi w prywatnych kwaterach zarezerwujemy już od 10 BGN, zaś hotele o cztero- lub pięciogwiazdkowym standardzie to koszt od 80 BGN wzwyż.