ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Automapa download

Większość dostępnych na rynku smartofonów wyposażona jest w odbiorniki GPS pozwalające na określenie własnej lokalizacji, zaś po załadowaniu odpowiedniej aplikacji podobne urządzenia z powodzeniem spełniają funkcję nawigacji. Jest ona oparta o automapę, której funkcje przypominają sposób działania lokalizatorów internetowych – z łatwością wytyczymy na niej trasę z jednego punktu do drugiego, odnajdziemy żądany adres, a także zasięgniemy informacji o punktach usługowych znajdujących się w interesującej nas okolicy.

Najwygodniejszym sposobem ściągnięcia automapy będzie odwiedzenie interaktywnego sklepu z aplikacjami dedykowanymi dla systemu operacyjnego, na jakim pracuje nasz telefon. Gwarantuje to szybki dostęp do aplikacji kompatybilnej z naszym urządzeniem, możemy jednak z powodzeniem poszukać odpowiedniego programu na stronach innych interaktywnych sklepów; w takiej sytuacji przed dokonaniem zakupu należy dokładnie sprawdzić parametry aplikacji wyświetlonych jako wyniki wyszukiwania dla frazy „automapa”. Istotne kryteria znajdą się zwykle w polu „Opis”, gdzie zweryfikować możemy dla jakiego systemu operacyjnego przeznaczona jest dana mapa (np. Android, Symbian, czy Windows Mobile) oraz z jakimi wersjami tych systemów pracować będzie najbardziej efektywnie; w wielu opisach możemy znaleźć także listę konkretnych marek i modeli telefonów, jakie na pewno będą kompatybilne z daną aplikacją. Kolejnym ważnym kryterium jest ilość pamięci, jaką mapa zajmie w naszym telefonie – przed rozpoczęciem ściągania należy koniecznie sprawdzić, czy mamy wystarczająco dużo miejsca na jednym z dysków smartfonu.

Gdy wszystkie parametry zgadzają się, a nasz telefon jest gotowy na zapis aplikacji, pod wybraną mapą musimy odnaleźć przycisk „Pobierz” lub „Download” i kliknąć – pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie, w przeciwnym razie strona wyświetli link przekierowujący do nowego okna ściągania. Gdy aplikacja jest już załadowana na naszym smartfonie, wystarczy uruchomić ją, a po kilku minutach ładowania danych automapa jest gotowa do użycia; jeśli aplikację ściągnęliśmy na komputer stacjonarny, należy zapisać ją, a następnie przegrać do telefonu i uruchomić podobnie, jak w pierwszym przypadku. Warto korzystać z aktualizacji podpowiadanych przez nasz system operacyjny co najmniej co kilka tygodni – bez nich nasza automapa może szybko przestać być adekwatną do rzeczywistej sytuacji drogowej.