ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Mapa drogowa Europy

Mapa drogowa Europy opiera się na zdjęciach satelitarnych kontynentu aktualizowanych na bieżąco z uwzględnieniem rozwoju infrastruktury poszczególnych krajów i pojawiających się tras dojazdowych. Na jej widoku głównym znajdują się nazwy państw w języku oryginalnym oraz wymienione w nawiasie nazwy międzynarodowe (anglojęzyczne); najczęściej odnajdziemy tu także najważniejsze miasta, przede wszystkim stolice poszczególnych krajów.

Na mapie drogowej kontynentu żółtymi liniami zaznaczono siatkę najważniejszych dróg – autostrad i dróg ekspresowych – wśród których część stanowią tzw. drogi europejskie, przebiegają bowiem tą samą nitką przez więcej niż jeden kraj; wzdłuż ich trasy na mapie możemy odnaleźć zielone prostokąty z oznaczeniem „E + cyfry” odwołujące do ich numeru ewidencyjnego. Tego typu trakcje są zwykle częścią autostrad, które w większości państw posiadają oznaczenie „A + cyfry”; w Niemczech autostrady opisane są jedynie numerami znajdującymi się na niebieskich polach. Oznakowania pozostałych dróg, sklasyfikowanych jako krajowe, różnią się w zależności od państwa – często posiadają jedynie numery, a o ich miejscu w klasyfikacji mówi kolor oznakowań.

Dzięki interaktywnej mapie Europy w ciągu ułamków sekund możemy wytyczyć trasę pomiędzy dowolnymi punktami w wybranych państwach. Precyzja wskazówek dojazdu zależy od narzuconych w wyszukiwaniu kryteriów – jeśli w oknach „lokalizacja początkowa” i „lokalizacja końcowa” wpiszemy dokładne adresy z nazwami miast i ulic, mapa wskaże nam trasę z uwzględnieniem wszystkich dróg dojazdowych i arterii prowadzących przez miasta. Mapę możemy dowolnie powiększać i zmniejszać, dostosowują ją do najwygodniejszego dla nas podglądu trasy.