ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Jak dojadę Wrocław

Wśród największych ośrodków województwa dolnośląskiego Wrocław jest miastem posiadającym zarówno najsilniej rozbudowaną siatkę dróg miejskich, jak i najwygodniejsze połączenia z innymi regionami kraju. Śródmiejska infrastruktura drogowa posiada kształt promienisty, gdzie mniejszy okrąg opisuje samo centrum, większy zaś ościenne dzielnice Wrocławia – obie arterie są stale rozbudowywane i mają w przyszłości stać się częścią projektów dążących do zminimalizowania ruchu samochodowego wśród zabudowań miejskich.

Obecnie wzdłuż północno-wschodnich granic miasta biegnie Autostradowa Obwodnica Wrocławia (A8) powstała z rozbudowy i modernizacji dawnych dróg krajowych nr 5 i 98, przechodząca w okolicach Ramiszowa w drogę ekspresową S8; zapewnia ona szybki i wygodny dojazd do Oleśnicy i Kępna, zaś w okolicach Walichnowy rozbiega się na drogi prowadzące na północ (w kierunku Łodzi) oraz na południe (w kierunku Częstochowy).

Południowe granice Wrocławia opisuje z kolei autostrada A4 biegnąca po zachodniej stronie od granicy polsko-niemieckiej w Jędrzychowicach przez m.in. Legnicę, zaś na wschodzie ciągnąca się przez Opole, Katowice, Kraków i Brzesko aż do Tarnowa. Niemal równolegle ciągnie się słynna Trasa W-Z zaplanowana w latach 70-tych jako arteria łącząca wschodnie granice Polskie z zachodnimi – jednym z jej odcinków jest droga przecinająca centrum Wrocławia; dziś nie należy ona niestety do najnowocześniejszych, dlatego też A4 ze swoimi drogami dojazdowymi okazuje się wygodną i bezpieczną alternatywą.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia jest w tej chwili w budowie, toteż ruch w tym rejonie odbywa się drogą krajową 98, którą można dojechać do wspomnianej już S8. Prowadzone prace mogą przyczyniać się do utrudnieniach w ruchu, toteż poruszanie się po wschodniej części Wrocławia bywa zwykle bardziej czasochłonne niż po odciążonym obwodnicą zachodzie. Spośród tras wyjazdowych miasta najbardziej zatłoczonymi bywają ulice Tyniecka i Czekoladowa na południu oraz lotnicza na północy autostrady A8.

Brakuje niestety połączenia autostradowego z północą kraju – nad morze dojedziemy z Wrocławia drogami wojewódzkimi nr 5 lub 15; pierwsza z nich biegnie przez Leszno do Poznania, druga (wysunięta bardziej na wschód) przez Krotoszyn i Jarocin w tym samym kierunku.