ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Automapa Android

Android jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych w smartofanch, nie dziwi więc bogata oferta aplikacji dla tego typu urządzeń. Wbudowany zazwyczaj standardowo odbiornik GPS umożliwia odnalezienie własnej lokalizacji na mapie satelitarnej, zaś aplikacje dostępne, m.in. w sklepach internetowych, pozwalają na stworzenie na jego bazie systemu nawigacji w telefonie. Możemy korzystać z niego w dwóch trybach:

Online – mapy są wówczas aktualizowane wedle bieżącego sygnału satelitarnego, będą więc uwzględniać aktualny stan dróg i znajdujących się na nich utrudnień, system nie będzie jednak działał prawidłowo w miejscach o słabszym zasięgu;
Offline – system nie potrzebuje wtedy połączenia z internetem, nawigacja opiera się bowiem na mapie wgranej do pamięci smartfonu.

Potrzebną do pracy w trybie offline automapę możemy ściągnąć najłatwiej z dedykowanego systemowi Android sklepu interaktywnego „AppStore” – będzie ona obrazować aktualny stan dróg i pomagać w planowaniu trasy, zachowując aktualność na kilka miesięcy. System sam przypomni nam o konieczności „odświeżenia” zawartych w niej danych wysyłając alerty z komunikatem o dostępnych aktualizacjach. Automapa Android posiada również rozszerzenia, które pozwalają na śledzenie bieżących utrudnień drogowych przy przejściu do trybu online (np. aplikacja „LiveDrive!”, „SmartRoutes”).

W swojej podstawowej wersji interaktywna automapa posiada również informacje na temat kilku milionów punktów (tzw. POI – „Points Of Interest”), wśród których odnajdziemy np. warsztaty samochodowe w danej okolicy, stacje benzynowe rozsypane wzdłuż naszej trasy, czy adresy pobliskich sklepów. O ile korzystamy z tej funkcji zawsze w trybie offline, warto pamiętać o jak najczęstszych aktualizacjach.