ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Jak dojadę Warszawa

Wedle istniejących planów rozbudowy infrastruktury drogowej Warszawa ma stać się w przyszłości ośrodkiem, od którego promieniście będą się rozchodzić drogi w każdy rejon kraju. Do chwili obecnej ów projekt udało się zrealizować jedynie częściowo, zapewniając wygodny wyjazd z miasta w kierunku zachodnim. Funkcję trasy wylotowej pełni tutaj obwodnica posiadająca status drogi ekspresowej – na południu jest to odcinek  S1, na północy S8. Obie trakcje zbiegają się w okolicach Piastowa w autostradę A2 pełniącą również rolę drogi europejskiej; biegnie ona do Łodzi, a dalej – w kierunku północno-zachodnim – do Poznania, docierając aż do granicy polsko-niemieckiej w Kunowicach.

Na południe prowadzą dwie drogi wojewódzkie przechodzące w drogi ekspresowe: S8 do Piotrkowa Trybunalskiego i S7 do Radomia. W kierunku wschodnim od Warszawy odchodzą trzy większe arterie – na południe biegnie droga wojewódzka rozbudowana na krótkich odcinkach w trasę ekspresową, jaka prowadzić będzie do Lublina; równoleżnikowo na wschód biegnie droga wojewódzka nr 2, stanowiąca najwygodniejsze połączenie z Siedlcami i przygraniczną miejscowością Kukuryki.

Na północy Warszawy oddano do tej pory do użytku jedynie krótki odcinek obwodnicy wpadający po wschodniej stronie w drogę ekspresową S8, którą dotrzemy do Wyszkowa; dalej czeka nas podróż zwykłą drogą wojewódzką nr 8 do Białegostoku, a stąd do przejścia granicznego w Kuźnicy lub też dalej na północ, aż do Suwałek. Z obwodnicy w kierunku wschodnim prowadzi zaś droga wojewódzka nr 7 (pełniąca rolę drogi europejskiej), którą dotrzemy do Płońska, Mławy, Olsztynka, a dalej do Ostródy, skąd krótkim odcinkiem drogi ekspresowej S7 przedostaniemy się do Elbląga.

W okolicach Warszawy ponad 1/3 dróg została oceniona jako arterie wysokiej klasy, z drugiej jednak strony ponad 20% wymaga gruntownego remontu lub obecnie jest remontowana, co utrudnia poruszanie się po obrzeżach miasta; w związku z budową linii linii metra znaczącemu pogorszeniu uległa przepływowość ulic w centrum. Najbardziej uczęszczanymi trasami wyjazdowymi są drogi nr 7 (na południu) oraz 8 (na północy) – tu w godzinach szczytu możemy spodziewać się sporego tłoku.