ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Wycieczki objazdowe 2024

Wycieczki objazdowe stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z historią i kulturą danego regionu „w pigułce”, toteż są szczególnie chętnie wybierane przez młodych ludzi ciekawych świata i lubiących wolny czas spędzać aktywnie. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą biura podróży organizujące podobne wyjazdy do niemal wszystkich zakątków globu, oferując objazdy o rozmaitym stopniu intensywności i „wtajemniczenia” w dane miejsce.

Na przestrzeni kilku ostatnich sezonów szczególną popularnością cieszyły się destynacje egzotyczne dla mieszkańców Środkowej Europy, zwykle dosyć dalekie zarówno w sensie dystansu kilometrowego, jak i kulturowego. Wśród nich prym wiedzie Meksyk, doskonale znany z opowieści, filmów i książek dokumentalnych, a zdecydowanie rzadziej odwiedzany w rzeczywistości; wyprawa na jego terytoria nie należy do najłatwiejszych podróży, toteż znalazłszy się na miejscu warto zaczerpnąć ze swojego pobytu najwięcej, jak to możliwe. Pomóc może towarzystwo polskojęzycznego przewodnika, który opowie nam ciekawe historie o zwiedzanych pomnikach kultury Majów i indiańskich wioskach, a także przeprowadzi przez labirynty rezerwatów przyrody (m.in. Rio Lagartos), gdzie najlepiej widać jak bardzo Meksyk różni się od Europy nawet w kwestii środowiska naturalnego. Na podobne atrakcje możemy liczyć również na sąsiedniej Kubie, która wedle prognoz dla rynku turystycznego będzie w 2014 najchętniej odwiedzanym – obok Meksyku – miejscem Ameryki Południowej. Wybierając się w tak barwną podróż trzeba jednak przygotować się na spory wydatek – ceny piętnastodniowych wycieczek zaczynają się zwykle od 8 tys. zł, osiągając w szczycie sezonu turystycznego nawet 12 tys. zł za osobę.

Spośród destynacji znajdujących się na przeciwnej półkuli najchętniej wyjeżdżamy na wycieczki objazdowe do Indii i Nepalu – miejsc równie dalekich kulturowo, ale w zupełnie inny sposób niż państwa Ameryki Środkowej. Obowiązkowym punktem programu takich objazdów są wizyty w największych miastach – barwnym New Dehli i bajkowym Katmandu – oraz w najważniejszych miejscach kultu religijnego dla hinduizmu (w Indiach) i buddyzmu (w Nepalu). Chętnie wybieranym miejscem tego regionu jest również Tajlandia z niesamowitym Bangkokiem i pozostałościami buddyjskich świątyń, których mury pochodzą nierzadko z okresu poprzedzającego europejskie średniowiecze. Do tego fascynującego zakątka świata wybierzemy się już za niespełna 6 tys. zł, a niskie koszty pobytu na miejscu sprawiają, że do ceny wycieczki nie musimy doliczać zbyt wygórowanego kieszonkowego.

Jeszcze taniej wypadają wycieczki objazdowe po bliskiej, ale niekoniecznie dobrze znanej Europie – największą popularnością cieszą się zwłaszcza te po Półwyspie Iberyjskim i jego okolicach, a więc obejmujące zwykle Portugalię, Hiszpanię i Francję z ich najpiękniejszymi miastami i najcenniejszymi zabytkami historii, religii i sztuki. Koszt dwutygodniowych wakacji spędzonych na zwiedzaniu europejskich perełek to ok. 2,5 tys. zł poza sezonem turystycznym, do 4,5 tys. w najbardziej obleganych terminach późną wiosną lub wczesną jesienią.