ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Wczasy lato 2024

Letnie wakacje 2014 roku warto zaplanować jesienią bądź zimą, kiedy w większości biur podróży możemy liczyć na atrakcyjne oferty first minute kuszące nie tylko niskimi cenami, ale również całą gamą bonusów w postaci wycieczek fakultatywnych lub biletów wstępu na rozmaite imprezy. Śledząc propozycje touroperatorów na lato 2014 roku łatwo przewidzieć, że najpopularniejszymi destynacjami pozostaną Egipt, Turcja i Tunezja.

Ojczyzna Kleopatry przyciąga rzesze turystów przede wszystkim fantastycznymi cenami i gwarantowaną pogodą – letnie temperatury panują tu już na przełomie marca i kwietnia, a w szczycie letniego sezonu pojawienie się deszczu jest mało prawdopodobne, toteż rezerwując wakacje nawet ze sporym wyprzedzeniem nie musimy obawiać się o ich powodzenie. Doskonale rozwinięta infrastruktura znanych kurortów – Hurgady, Shal-El-Sheikh, Marsa Alam – sprzyja przede wszystkim rodzinnym wczasom, które zarezerwujemy już za ok 1,5 tys. zł za osobę, jednak pobyt w najbardziej luksusowych ośrodkach może kosztować nawet do 10 tys zł.

Podobne ceny obowiązują również w sąsiedniej Tunezji słynącej jako najbliższy kulturze europejskiej kraj północnego wybrzeża Afryki. Nieco drożej mogą wypaść wczasy w najpopularniejszych kurortach Tureckiej Riwiery, rozrzuconych wzdłuż południowo-zachodniego brzegu kraju; różnice cenowe rekompensuje jednak w pełni urok orientu poparty świetnie zorganizowaną infrastrukturą turystyczną, dzięki której sporą część naszego urlopu możemy spędzić na wycieczkach fakultatywnych, jak i bez obaw zwiedzać kraj na własną rękę. Tygodniowy pobyt możemy wykupić już od 2 tys. zł, jednak licząc na komfortowy hotel ze wszelkimi wygodami powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu 3-5 tys. za osobę.

Spośród destynacji europejskich największą popularnością cieszą się letnie kurorty usytuowane wzdłuż adriatyckiego wybrzeża Włoch i śródziemnomorskiego brzegu Hiszpanii – stanowią one nie tylko fantastyczne miejsce na plażowanie w pięknych okolicznościach przyrody, ale również bazę wypadową dla wycieczek do najciekawszych zabytków europejskiej kultury, jakich w obu krajach nie brakuje. Ceny tygodniowego pobytu mogą być bardzo różne w zależności od komfortu hotelu, usytuowania naszej bazy noclegowej itp.; generalnie stawki rozpoczynają się od ok. 2,5 tys. zł, często możemy jednak natrafić na tańsze oferty w ramach first minute lub last minute.

Jeśli z kolei wakacje 2014 chcielibyśmy spędzić nad polskim morzem, miejscowościami najchętniej polecanymi przez turystów są Łeba, Mielno, Kołobrzeg i Władysławowo, skąd przysłowiowy rzut beretem dzieli nas od rozrywkowego Helu i metropolitalnego Trójmiasta. Wielbiciele kurortowej atmosfery i kosmopolitycznego szyku odnajdą coś dla siebie w Międzyzdrojach, które w okresie wakacyjnym zamieniają się w tętniący życiem towarzyskim i kulturalnym ośrodek. O ile uda nam się zorganizować niedrogie noclegi, koszty tygodniowych wakacji nad Bałtykiem mogą zamknąć się w tysiącu zł, polskie kurorty oferują jednak również luksusowe wczasy dla wymagających – ceny dwuosobowych apartamentów w słynnym Grand Hotelu w Sopocie rozpoczynają się od ok. 500 zł za dobę.