ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Gdzie nad morze 2024

O ile wakacje 2014 roku postanowimy spędzić nad polskim morzem, będziemy mogli wybrać miejsca odpowiadające przeróżnym wymaganiom – współczesne nadbałtyckie kurorty to miejsca tętniące życiem przez całą dobę, nie powinniśmy mieć jednak problemu ze znalezieniem spokojnego ustronia na wypoczynek jedynie w towarzystwie szumu morza i kląskania mew; znajdziemy tu świetnie zorganizowane ośrodki zapewniające bezpieczne i ciekawe wczasy rodzinne, jak i niezliczone pola namiotowe i kempingi idealne na wypad z przyjaciółmi.

Na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia do południowo-europejskich standardów zbliżyła się nie tylko infrastruktura polskich kurortów, ale również jakość ich plaż – jedną z najpiękniejszych i najczystszych jest kąpielisko w Świnoujściu odznaczane rokrocznie symbolem Europejskiej Błękitnej Flagi. W sezonie letnim czeka tu nas wiele koncertów i imprez plenerowych, a zajęcie na mniej słoneczne dni zapewniają liczne muzea i zabytki, w tym np. słynna latarnia morska, czy Muzeum Rybołówstwa Morskiego.  

Ze Świnoujścia szybko przedostaniemy się do jednego z najpopularniejszych bałtyckich kurortów – Międzyzdrojów – zatrzymując się po drodze w Wolińskim Parku Narodowym, gdzie możemy podziwiać słynne Jezioro Turkusowe. W samych Międzyzdrojach od początku lipca będziemy mieli okazję podpatrzeć słynne postaci zjeżdżające się na Festiwal Gwiazd oraz wziąć udział w licznych imprezach organizowanych niejako „przy okazji” tego wydarzenia. W centrum miasta czeka na nas wiele restauracji, barów, dyskotek, a także smażalni ryb, które kojarzymy nierozerwalnie z polskim wybrzeżem. Plaże bywają nieco zatłoczone, ale za to możemy na nich liczyć na świetne zaplecze gastronomiczne i rekreacyjne.

Sporą popularnością cieszy się także Władysławowo, do którego od kilku sezonów „spływa” rozrywkowa atmosfera Helu, znajdującego się obecnie w dużej mierze pod ochroną. W trakcie sezonu wakacyjnego nie będziemy się tu nudzić ani w ciągu dnia, ani wieczorami – na szerokich plażach możemy skosztować rozmaitych sportów wodnych, a wśród licznych barów i dyskotek odnajdziemy miejsca skrojone na każdy gust i kieszeń. Centralna lokalizacja miasta czyni z niego również wygodną bazę wypadową do wycieczek we wszystkie regiony bałtyckiego wybrzeża.