ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Gdzie do Chorwacji 2024

Chorwacja cieszy się od wielu lat statusem najczęściej wybieranej przez Polaków destynacji wakacyjnej i trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę wielość atrakcji czekających zarówno na jej wybrzeżach, jak i w głębi kraju, które zwiedzić możemy za nadal bardzo przystępne ceny. W zależności od naszych upodobań możemy spędzić tu aktywny urlop pośród górskich wycieczek, odpocząć nad morzem w jednej ze spokojnych i klimatycznych miejscowości lub pobawić się w międzynarodowym towarzystwie w jednym z tętniących życiem kurortów.

Piesze wędrówki najlepiej udadzą się na północy Chorwacji, zwłaszcza na wyżynnym paśmie wzdłuż granicy z Węgrami, choć nie powinniśmy spodziewać się tu wyższych wzniesień – przeważają łatwe trasy o sporych walorach estetycznych, przebiegające zwykle pośród jezior i drobnych rzeczułek. Spędzając wczasy w tym regionie punktem obowiązkowym będzie wycieczka do stołecznego Zagrzebia, gdzie zwiedzimy m.in. 900-letnią starówkę i fascynujące Muzeum Archeologiczne, a wieczorem wypoczniemy w jednej z tysiąca restauracyjek i tawern Nowego Zagrzebia.

Wielbiciele plażowych szaleństw mają do dyspozycji ponad 500 km wybrzeża tworzącego jedną z najciekawszych linii brzegowych świata – należy do niej ok. 1180 wysp ułożonych równolegle do kontynentalnej Chorwacji. Nadmorska infrastruktura wygląda równie atrakcyjnie na północy, co na południu kraju – kurorty rozsypane są od Zatoki Kvarner, przez Istrię aż do regionu Dalmacji, a wzdłuż trasy z jednego krańca wybrzeża na drugi na turystów ciekawych historii i kultury bałkańskiego kraju czeka szereg ciekawych zabytków i perełek architektury.

Na obszarze Istrii kurortami najchętniej wybieranymi przez turystów są Pore, Novigrad i Umag, gdzie oprócz świetnie rozwiniętej bazy noclegowej czekają nas nas również liczne wypożyczalnie sprzętu do rozmaitych sportów wodnych i bogate zaplecze gastronomiczne. Wielu podróżnych zatrzymuje się również na największych wyspach rozrzuconych w Zatoce Kvarner – na Krka z jej zjawiskowymi wodospadami, a także rozrywkowym Rabie i Cresie. Spędzając wakacje w tym regionie nie sposób nie wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Jezior Plitwickich wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; co ciekawe – na stosunkowo niewielkim obszarze Chorwacji znajduje się aż osiem Parków Narodowych oferujących spotkanie z fascynującą przyrodą Bałkanów w niemal nienaruszonym przez człowieka stanie.

Turyści wybierający Dalmację najchęniej spędzają swoje wakacje w rejonie Makarskiej, która jest najbardziej znanym na całym świecie kurortem Chorwacji. O ile odpowiada nam gwar zatłoczonego letniska, możemy nocować w jednym z wielu hoteli w pobliżu centrum miasta, jeśli zaś wolelibyśmy wypoczywać w nieco spokojniejkszym miejscu – wystarczy odjechać od niego kilkanaście kilometrów i zaaranżować swój pobyt w klimatycznym pensjonacie typowym dla chorwackiej prowincji. Obok pięknej plaży i doskonale rozwiniętego zaplecza rekreacyjnego Makarska posiada również ogromny walor w postaci lokalizacji – szybko przedostaniemy się stąd do dwóch najważniejszych ośrodków turystycznych na południu kraju: Splitu w północnej stronie i przycupniętego na samym skraju południowego wybrzeża Dubrovnika.

Wycieczki do Chorwacji nadal pozostają bardzo atrakcyjną cenowo opcją na spędzenie ciekawego urlopu w pięknym miejscu z gwarantowaną w sezonie letnim pogodą – na tygodniowy wypoczynek możemy wyjechać już za ok. 1 tys. zł, a wczasy w luksusowych warunkach rzadko kosztują powyżej 5 tys. zł za osobę.