ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Mapa internetowa

Mapa internetowa stanowi bardzo wygodną alternatywę dla map papierowych, posiadając nad nimi szereg przewag – jest przede wszystkim najszybszym narzędziem do znajdowania rozmaitych punktów, dostarcza informacji o danej lokalizacji w ciągu zaledwie kilku sekund, a także przechowuje w jednym miejscu informacje na temat wszystkich regonów świata, dzięki czemu na tej samej stornie sprawdzimy np. siatkę dróg zarówno w Polsce, jak i we Francji, czy na Ukrainie.

Wśród map internetowych możemy wyróżnić wiele rozmaitych typów – te poświęcone wytyczaniu trasy z jednego punktu do drugiego zawierają głównie informacje o drogach oraz wskazówki jak najłatwiej przedostać się z podanej lokalizacji początkowej do lokalizacji docelowej; mapy poświęcone gastronomii wskażą nam wszystkie zarejestrowane w Internecie punkty, jakie znaleźć możemy w wybranym przez nas obszarze; serwisy poświęcone wyszukiwaniu miejsc noclegowych w ciągu kilku sekund podadzą nam z kolei hotele i hostele działające w danym mieście, czy kraju.

Zaletą map internetowych jest nie tylko to, iż wyszukują za nas lokalizację potrzebnych nam punktów, ale również opracują wskazówki dojazdu do wybranego miejsca, uwzględniając aktualny stan dróg i otaczającej je infrastruktury. Wytyczona w ten sposób trasa zostanie zaznaczona na mapie grubą linią, aby więc nie stracić orientacji w trakcie nasze podróży, mapę możemy wydrukować, zachowując stały dostęp do planu jedynie tej części miasta, miasteczka, czy kraju, która jest nam rzeczywiście potrzebna.