ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Mapa samochodowa Polski

Mapa samochodowa Polski wytyczana jest w oparciu o drogi krajowe, do których zaliczamy autostrady, drogi ekspresowe oraz ciągi obwodnicowe dużych aglomeracji. Wiele z nich jest w tej chwili w budowie lub przebudowie, sporo odcinków najbardziej istotnych dla kraju arterii jest też w fazie planowania.

Do tej pory stworzono sieć dróg mających w przyszłości utworzyć trzy krajowe autostrady: jedna z nich łączy południową Polskę w północną (ma biec od Cieszyna go Gdyni), a dwie zachód ze wschodem: położona bardziej na północy autostrada połączy graniczne Świecko z Łobaczewem leżącym przy białoruskiej granicy, zaś ta bardziej na południu zapewni szybki przejazd z Jędrzychowic do granicy z Ukrainą w Korczowej. Obecnie poszczególne odcinki tych arterii wspólnie ze swoimi odnogami i obwodnicami, do których docierają, są oznakowane jako odpowiednio literą „A” w przypadku autostrad (np. A1, A2…) oraz „S” w przypadku dróg szybkiego ruchu. Pozostałe drogi międzymiastowe pojawiają się na mapie z oznakowaniem „E” (np. E65, E372).

Obok autostrad i dróg ekspresowych tranzyt pomiędzy poszczególnymi miastami zapewniają także drogi innego typu: główne ruchu przyspieszonego (oznaczane symbolem GP), drogi  główne (oznaczane symbolem G) oraz drogi zbiorcze (oznaczane symbolem Z). W miastach i wsiach poruszamy się również po drogach lokalnych (L) oraz dojazdowych (D).