ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę:

Wyznaczanie trasy

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wyszukiwanie proste

Szukaj na mapie

SZUKAJ

Ceny w Chorwacji

Chorwacja należy do grupy najtańszych krajów Europy, ceny poszczególnych artykułów są jednak wyższe o ok. 10-20 % w porównaniu do Polski. Jednostką monetarną jest tu kuna (HRK) dzieląca się na 100 lip; stanowi ona równowartość 0,5-0,6 PLN.

Ceny paliw
Ceny paliw w Chorwacji pozostają na nieco niższym poziomie niż w Polsce: litr benzyny 95 kosztuje 10,20-10,70 HRK, benzyna 98 10,40-11 HRK, a litr oleju napędowego ok. 9,50-10,30 HRK; metr sześcienny autogazu to ok. 4,70-5 HRK. Najczęściej spotykanymi stacjami benzynowymi będą tu INA,Tiffon, Crobenz, Petrol oraz OMV – większość z nich czynna jest przez całą dobę.

Ceny produktów spożywczych
Zakupy w chorwackich dyskontach spożywczych i supermarketach (np. Cybo, Tommy, Getro) kosztują zwykle nieco więcej niż w Polsce, a różnicę odczujemy zwłaszcza przy zakupie warzyw, owoców, czy nabiału (produktów nieprzetworzonych). Bochenek białego chleba kosztuje tu ok. 4-4,5 HRK, 10 jajek 14-16 HRK, zaś kilogram pomidorów ok. 14-20 HRK. Nieco taniej wypadają lokalne alkohole – wina (ok. 20 HRK) oraz rakija (70-90 HRK).

Ceny w restauracjach
Dosyć drogo wypadają posiłki w restauracjach, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę sezon turystyczny w miejscowościach nadmorskich. Skromne danie (makaron, pizza) to koszt od 35 do 50 HRK, natomiast za zestaw obiadowy z napojem zapłacimy od 45 do 100 HRK. Piwo w restauracji lub barze to koszt od 15 do 35 HRK. Za przekąskę w postaci kawałka pizzy lub hamburgera zapłacimy 5-9 HRK.

Ceny noclegów
W Chorwacji ceny noclegów często podawane są w euro, właściciele hoteli, pensjonatów i prywatnych kwater chętniej operują bowiem europejską walutą niż kunami. Za nocleg w trzygwiazdkowym hotelu w jednej z miejscowości turystycznych zapłacimy tu w sezonie ok. 50 EUR (za pokój dwuosobowy), nie powinniśmy mieć jednak problemu ze znalezieniem tańszych pokoi w kwaterach prywatnych – tu zapłacimy od 35 EUR wzwyż. Taniej bywa poza sezonem, kiedy dwuosobowy pokój w pensjonacie można wynająć już za 20 EUR za dobę.