Wyznaczanie trasy

Szukaj
Odległość drogowa: 0 km. Odległość w linii prostej: 0 km. Czas podrózy: 0 min.

Szukaj na mapie

Szukaj

Plan trasy

Wybierając się w dłuższą drogę samochodem plan trasy możemy wytyczyć za pomocą serwisu Wyznacz.pl posługującego się satelitarnymi mapami świata i Polski. Dzięki temu wskazówki dojazdu do wybranego miejsca będą bardzo szczegółowe i adekwatne do bieżącego stanu trasy, mapy są bowiem aktualizowane na bieżąco i uwzględniają wszelkie zmiany dotyczące np. remontów dróg, czy nowych przejazdów.

Sporządzenie planu transy online rozpoczynamy od wpisania miasta, z którego wyjeżdżamy oraz punktu docelowego – może być nim bardzo dokładny adres z ulicą i numerem domu, bądź tylko nazwa miejscowości – wtedy wyszukiwarka doprowadzi nas najczęściej do jej centrum. Dodatkowym kryterium planu jest wybór trasy, tu zaś pojawiają się najczęściej dwie opcje: możemy sprawdzić trasę najkrótszą (zawierającą najmniej kilometrów) lub najszybszą (biorącą pod uwagę np. drogi szybkiego ruchu, czy autostrady, wymagające co prawda nadłożenia kilku kilometrów, ale umożliwiające szybszy przejazd). Jeśli plan trasy sporządzamy w serwisie niekoniecznie dedykowanym jedynie kierowcom, dodatkową możliwością będzie sprawdzenie trasy pieszej.

Po wpisaniu odpowiednich danych program pokaże nam wytyczoną przez siebie trasę na mapie, którą możemy powiększać i drukować w odcinkach lub całości. Plan trasy zostanie wypisany pod mapą z bardzo szczegółowymi wskazówkami, które również warto będzie mieć pod ręką w czasie jazdy. W większości serwisów po określeniu miejscowości wyjazdu i docelowej otrzymamy również informację na temat przybliżonego czasu przejazdu i jego kosztów (w zależności od bieżących cen paliw).