Wyznaczanie trasy

Szukaj
Odległość drogowa: 0 km. Odległość w linii prostej: 0 km. Czas podrózy: 0 min.

Najszybsza trasa od do

Planując przejazd samochodem z jednego punktu do drugiego optymalną trasę możemy wytyczyć i prześledzić za pomocą lokalizatora internetowego, który przeanalizuje dla nas siatkę dróg na całym świecie w ciągu ułamków sekund. Kryteria najbardziej odpowiadającej nam drogi możemy uściślić na początku wyszukiwania wybierając opcję „najszybsza trasa od do”.

W takim przypadku lokalizator prześledzi siatkę połączeń gwarantujących najszybszy, ale niekoniecznie najkrótszy przejazd, będą bowiem brane pod uwagę głównie drogi z wyższymi dozwolonymi prędkościami i omijające miejsca potencjalnie zatłoczone, jak np. arterie miast i miasteczek, którymi odbywa się codzienny ruch mieszkańców. Najszybsza trasa będzie również omijała odcinki obarczone innymi czynnikami mogącymi wydłużyć czas przejazdu, jak choćby tory kolejowe, prowadzone na większą skalę roboty drogowe, czy też ukształtowanie terenu wymagające znacznej redukcji prędkości.

W przypadku przejazdu pomiędzy dwoma większymi miastami najszybsza trasa przejazdu poprowadzi nas (w miarę istniejącej infrastruktury) przez autostrady i drogi szybkiego ruchu, aby jednak dostać się na nie, będziemy musieli zwykle nadłożyć kilka kilometrów. Podobnie będzie w przypadku poruszania się w obrębie jednej miejscowości – lokalizator poprowadzi nas na obwodnicę miasta (o ile istnieje) lub drogę okrążającą zatłoczone centrum, trasa będzie więc opiewała na więcej kilometrów, ale pokonamy ją w krótszym czasie.