Wyznaczanie trasy

Szukaj
Odległość drogowa: 0 km. Odległość w linii prostej: 0 km. Czas podrózy: 0 min.

Szukaj na mapie

Szukaj

Automapa Android

Android jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych w smartofanch, nie dziwi więc bogata oferta aplikacji dla tego typu urządzeń. Wbudowany zazwyczaj standardowo odbiornik GPS umożliwia odnalezienie własnej lokalizacji na mapie satelitarnej, zaś aplikacje dostępne, m.in. w sklepach internetowych, pozwalają na stworzenie na jego bazie systemu nawigacji w telefonie. Możemy korzystać z niego w dwóch trybach:

Online – mapy są wówczas aktualizowane wedle bieżącego sygnału satelitarnego, będą więc uwzględniać aktualny stan dróg i znajdujących się na nich utrudnień, system nie będzie jednak działał prawidłowo w miejscach o słabszym zasięgu;
Offline – system nie potrzebuje wtedy połączenia z internetem, nawigacja opiera się bowiem na mapie wgranej do pamięci smartfonu.

Potrzebną do pracy w trybie offline automapę możemy ściągnąć najłatwiej z dedykowanego systemowi Android sklepu interaktywnego „AppStore” – będzie ona obrazować aktualny stan dróg i pomagać w planowaniu trasy, zachowując aktualność na kilka miesięcy. System sam przypomni nam o konieczności „odświeżenia” zawartych w niej danych wysyłając alerty z komunikatem o dostępnych aktualizacjach. Automapa Android posiada również rozszerzenia, które pozwalają na śledzenie bieżących utrudnień drogowych przy przejściu do trybu online (np. aplikacja „LiveDrive!”, „SmartRoutes”).

W swojej podstawowej wersji interaktywna automapa posiada również informacje na temat kilku milionów punktów (tzw. POI – „Points Of Interest”), wśród których odnajdziemy np. warsztaty samochodowe w danej okolicy, stacje benzynowe rozsypane wzdłuż naszej trasy, czy adresy pobliskich sklepów. O ile korzystamy z tej funkcji zawsze w trybie offline, warto pamiętać o jak najczęstszych aktualizacjach.